Prezri si svoj dom Základná škola Polícia

Koncepcia

  • Nadčasový rodinný dom v modernom minimalistickom štýle.
  • Dom za cenu bytu, 15 minút autom do Bratislavy.
  • Výrazné úspory, náklady na bývanie cca 45 € mesačne.
  • Vysoká tepelná zotrvačnosť, tepelná pohoda v zime i v lete.
  • Uzavretý areál v centre. Pocit vysokej bezpečnosti rodiny i majetku. Peši dostupná ZŠ.
  • Malá komunita ľudí, súkromie a intimita, vlastné parkovanie.Pozrieť si video
  • Výborná lokalita, osobitá atmosféra, príjemný pocit z okolia.

Prečo sú naše domy také úsporné?

Domy sú založené na penovom skle. Je to moderný nenasiakavý, pórovitý, nestlačiteľný a stabilný materiál s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Umožňuje založenie domu bez vzniku tepelných mostov. Základová doska spolu s nosnou konštrukciou domu sú od terénu dokonale izolované.

Základným konštrukčným materiálom je stavebný systém Velox s výbornými tepelno a zvukovo izolačnými vlastnosťami. V spojení so základovou doskou vytvára veľmi pevnú monolytickú konštrukciu odolnú dokonca i voči zemetraseniu. Jeho dôležitým benefitom je vysoká tepelná zotrvačnosť. Funguje ako veľký tepelný akumulátor. Naakumulované teplo v stenách, stropoch a podlahe je zdrojom tepelnej pohody a zabezpečuje nižšie nároky na kúrenie. Preto v zime ani pri nízkych teplotách konštrukcia domu nevychladne. Naopak, v lete je vo vnútri príjemný chládok i bez nutnosti klimatizácie.

Ako výplne stavebných otvorov sú použité jedny z najkvalitnejších okien na našom trhu Salamander blu evolution. Sú vyrobené z nemeckých profilov špeciálne vyvinutých pre pasívne a nízkoenergetické domy. Majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti a sú zasklené trojsklom s argónovou výplňou. V kombinácii s konštrukčným systémom domov vytvárajú premyslený celok s minimálnym prestupom tepla do okolia.

Plášť domu je izolovaný 200 mm EPS, strecha 250 mm EPS. Celá konštrukcia je tak dokonale chránená proti úniku tepla. Tepelné straty sú minimálne a precízne zrátané tak, aby tepelnoizolačné vlastnosti domu spĺňali deklarovaný nízkoenergetický štandard. Všetky sieťové prestupy cez základovú dosku (kanalizácia, voda i elektrina) sú dokonale utesnené, preto popri nich nedochádza k úniku tepla. Izolačné vrstvy sú osadené na obvodový múr bez tepelného prestupu. Plášť domu je tak chránený pred únikom tepla potenciálnymi tepelnými mostami.

Na elimináciu tepelných strát sú použité dizajnové úsporné elektrické konvektory Adax Neo s podielom konvekčnej a sálavej zložky 1:1.

Spojením popísaných systémov a opatrení sa nám podarilo znížiť náklady na kúrenie na hodnotu cca 45 – 50 € za mesiac. Pri takto nízkych potrebách energie na teplo začína byť ohrev teplej vody percentuálne významná položka a jej hodnota sa blíži k nákladom na kúrenie. Aby sme ju radikálne znížili, inštalovali sme do našich domov prípravu na fotovoltické panely. V kooperácii s dodávateľskou firmou sa zákazník môže rozhodnúť pre dve možnosti:

  1. Inštalácia systému Solar Kerberos v cene 3.190 €. 6 fotovoltických panelov nemeckej výroby s inštalovaným výkonom 1,5 kW zabezpečí prípravu TÚV. Prebytky vyrobenej energie je možno ukladať do batérií a použiť napr. na svietenie. Náklady na teplo a teplú vodu tak klesnú na cca 60 – 70 € mesačne.
  2. Inštalácia 12 fotovoltických panelov s meničom prúdu, napätia a smartmetrom s inštalovaným výkonom 3 kW v cene 5.500 €. Tento systém umožní, že po zohriatí vody v EOV (asi od 11. hodiny doobeda) dom vykuruje slnečná energia. Správnym načasovaním domácich spotrebičov zároveň bezplatne varíme, umývame riad, perieme, či žehlíme. Aplikáciou tohto systému klesne spotreba el. energie na 70%, t. j. cca 35 – 45 € mesačne.
  3. Okrem úspor je významným faktorom pri rozhodovaní aj poskytovanie dotácií až 2.550 € na inštaláciu fotovoltických systémov zo strany štátu. Najnáročnejší sa môžu rozhodnúť pre hybridný systém s batériovým manažmentom s dotáciou až 3.500 €.

Použité konštrukčné systémy našich domov sú kvalitnejšie i drahšie ako obvyklé materiály používané na komerčnú výstavbu. V navrhnutom kontexte však našim zákazníkom poskytujú vyššiu pridanú hodnotu a najmä komfortné a perspektívne bývanie s minimálnymi nákladmi na prevádzku.


Prezri si svoj dom